Stílusos előadói megjelenés - most megmutatom, mire figyelj!
Az előadásod nem akkor kezdődik, amikor megszólalsz, hanem amikor belépsz a terembe, vagy megjelensz a színpadon. Ha online tartasz előadást, akkor pedig akkor kezdődik, amikor meglátnak először. Ehhez pedig tudjuk jól, hogy meg sem kell szólalni!
Egy jól megválasztott outfit támogatja a mondanivalódat, míg egy rossz döntés elterelheti a figyelmet rólad és az üzenetedről.
Nagyon sokszor, sok helyen mondtam már és le is írtam, hogy nagyon fontos meghatározni az üzenetet, mit szeretnél kiváltani az emberekből, milyen érzelmeket?
Ha tisztáztad az üzeneted, akkor a megjelenéseddel erősítsd meg! Így lesz igazán hatásos az előadásod, így leszel megjegyezhető és így fog épülni a bizalom is, ami nagyon fontos a vállalkozásod működése szempontjából.
Megmutatom azokat az íratlan öltözködési szabályokat, amiket érdemes betartani ahhoz, hogy pozitív élmény legyen a hallgatóidnak is és Neked is ez a különleges alkalom.
1, Ne viselj nagyon színes, mintás szettet
Egy rikító neon, élénk mintás vagy túlzottan színes szett könnyen elvonhatja a figyelmet arról, amit mondani szeretnél. A hallgatóság a ruhád vibrálásával lesz elfoglalva, nem pedig a prezentációddal.
Tipp: Válassz letisztult, visszafogott színeket és letisztult, harmonikus megjelenést!


2, Kerüld az erős sminket, feltűnő kiegészítőket
Tudod: a kevesebb néha több.
Na, egy ilyen eseményen ez alapszabály. Mindig figyelj arra, hogy ne legyen rajtad semmi, ami elvonhatná a közönség figyelmét az előadásodról. A harsány, erős smink vagy a túl feltűnő kiegészítők – különösen azok, amelyek mozgás közben csattognak vagy kattognak – zavaróak lehetnek, és elterelhetik a figyelmet a mondanivalódról.
Tipp: Egy természetes smink, egy-két letisztult kiegészítő sokkal hitelesebb és professzionálisabb hatást kelt.


3, Ne válassz csillogó, flitteres darabokat
Egy fényes, csillogó blézer vagy ruhadarab erőteljesen visszaverheti a fényt, és zavaró lehet a közönséged számára. Egy szakmai eseményen a fókusznak az üzeneteden kell lennie, nem a ruhád csillogásán.
A napokban pont hallottam erről egy sztorit, egy ismerősöm az előadáson a hölgy csillogó blézerére emlékszik inkább, arany színű volt, és nagyon jó is volt a fazonja, jól állt neki. De nem emlékezett arra, miről beszélt!
Tipp: Ha szereted a különleges anyagokat, válassz elegáns, matt felületű textileket.

4, Kerüld a mély dekoltázst vagy a túl rövid szoknyát!
Egy üzleti vagy szakmai előadáson nem az a cél, hogy figyelemfelkeltő legyél – legalábbis nem ilyen módon. A túl kihívó ruhadarabok elvonhatják a figyelmet a mondanivalódról, és akár komolytalanná is tehetik az összképet.
Tipp: Tartsd be az üzleti öltözködés szabályaiból ezt a részt, hidd el, hogy sokkal komolyabban fognak venni, hosszú távon így leszel sikeres.


5, Mondj nemet a szakadt farmerra és a túl lezser, laza, sportos darabokra
Bár a smart casual stílus működhet egy könnyedebb eseményen, egy szakadt farmer vagy túlzottan laza, bő póló még egy blézerrel sem lesz megfelelő egy komoly előadáshoz.
Tipp: Ha kényelmes, mégis elegáns szettet keresel, és ragaszkodsz a farmerhez, akkor válassz sötét színű, jól szabott darabot, hozzá illő blézerrel.

+1, Mi a helyzet az online előadásokkal?
Ezek a tanácsok online előadásokra is érvényesek!
A kamerán keresztül az élénk színek, az erős smink vagy a csillogó anyagok még zavaróbbak lehetnek. Ráadásul a képernyőn sokkal jobban kiütköznek a kontrasztok és a túlzó részletek.
Lehetséges, hogy nem a teljes testalkatod lesz a kamerában, viszont akkor leszel igazán magabiztos, és benne a FLOW-ban, ha a teljes szettedet úgy állítod össze, mintha látszódna. Nem muszáj magassarkút felvenni, ha nem bírja a lábad, de a papucsot, és a macinacit kerüld el az előadás idejére.
Teljesen más lesz a testtartásod, a hangulatod, a kedved is, és más lesz az energiád, amit még az online térben is észre fognak venni.

Mikor térj el a szabályoktól - és közben maradj stílusos előadó?
Bár az itt felsorolt tanácsok általában segítenek abban, hogy az előadásod során a figyelem a mondanivalódra irányuljon, természetesen vannak helyzetek, amikor érdemes az egyéni stílusodat vagy a szakmád sajátosságait előtérbe helyezni.
Ha a szakmád megengedi: Ha például divattervező, kreatív szakember vagy sminkes vagy, akkor egy színesebb, karakteresebb megjelenés nem lesz zavaró, sőt, hozzájárulhat a hitelességedhez. Egy sminkes esetében például az erősebb smink nem elvonja, hanem épp hogy erősíti az üzenetet, hiszen a közönség számít rá.
Ha az egyéni stílusod része: Ha például egy mintás szoknya-kosztüm az, amiben igazán önazonosnak érzed magad, és amiben magabiztosan tudsz előadni, akkor viseld bátran! A legfontosabb, hogy jól érezd magad benne, hiszen ha Te komfortosan mozogsz a ruháidban, az a kisugárzásodra és az előadásod sikerére is pozitívan hat.
A lényeg tehát az, hogy a választott öltözéked ne vonja el a figyelmet az üzenetedről – de ha a stílusod vagy a szakmád ezt megkívánja, akkor bátran vállald fel azt, ami hozzád illik, mert abban fogod magad a legjobban érezni!
Szeretnéd pontosan tudni, hogy milyen üzenetet közvetít a megjelenésed?
Ha biztosra akarsz menni, és egy tudatosan felépített stílust szeretnél kialakítani az előadásaidhoz, beszéljünk!